Оплата лікарняних та декретних «новачкам»

Вперше в історії України держбюджетом передбачене обмеження в розрахунку суми лікарняних і допомоги по вагітності та пологах не тільки для найманих працівників, але й для фізосіб-СПД. Так, відповідно до ст. 112 Держбюджету-2007 допомогу з ТВП та по вагітності та пологах застрахованим особам (крім добровільно застрахованих), які сплачували страхові внески менше шести місяців протягом останніх 12 місяців перед настанням страхового випадку, виплачуватимуть виходячи з фактичної зарплати, з якої було сплачено страхові внески, але не більше за розмір мінімальної зарплати1, встановленої на час настання страхового випадку.

Особи, застраховані на добровільних засадах у Фонді соцстраху, та фізособи-підприємці, які сплачують єдиний податок, мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за умови сплати страхових внесків (встановленого розміру єдиного податку) не менше шести місяців протягом календарного року перед настанням страхового випадку.

Про що це говорить? Все просто: якщо застрахована особа часто змінює роботодавців (як мінімум один раз на рік), «мало» працює або розпочинає офіційні трудові відносини перед настанням страхового випадку, то отримувати лікарняні і допомогу по вагітності та пологах таким особам буде невигідно.
Новые статьи
наверх